W dzisiejszym świecie nastawionym na wizualność, w rzeczywistości, w której główną rolę odgrywa obraz, niezwykle ważny stał się wygląd zewnętrzny. Jak poświadczają liczne badania, na ocenę nowo poznanej osoby w znacznej mierze wpływa pierwsze wrażenie, na które składa się głównie jej atrakcyjność pod względem wizualnym. Tu najistotniejszym czynnikiem jest niewątpliwe twarz. To na niej koncentruje się spojrzenie, to ona wyraża reakcje – może więc zachęcać lub zniechęcać do kontaktu z jej właścicielem. Dlatego też wciąż rosnącą popularnością cieszy się obecnie zawód wizażysty.

Wizaż – to przede wszystkim kreowanie wizerunku i umiejętna stylizacja, która podkreśla naturalne zalety i ukrywa niedoskonałości w taki sposób, by były niewidoczne dla oka. Odpowiedni makijaż jest równie ważny jak dobór stroju czy dodatków i rządzi się własnymi prawami. Reguły te dotyczą nie tylko praktycznego wyboru kosmetyków. Dobry wizażysta to taki, który wie, jakie kolory pasują do różnych typów urody, jak można umalować się do pracy i na spotkanie służbowe, a jak na wieczorne wyjście z przyjaciółmi lub uroczystość rodzinną. Posiada więc niezbędne wyczucie estetyczne, które sprawia, że stworzenie makijażu na każdą okazję dobranego do wszelkich możliwych rodzajów twarzy nie ma dla niego tajemnic.

Dla osób, które wiążą swoją przyszłość właśnie z tą dziedziną, idealną propozycją są kursy wizażu. Uczestnikom naszych kursów oferujemy m. in.:
• wszystkie kosmetyki i przybory niezbędne w trakcie nauki,
• możliwość otrzymania dyplomu potwierdzającego ukończenie kursu,
• szkolenie pod kierunkiem profesjonalistów z wieloletnią praktyką,

Szkolenie przygotowuje więc do pracy z klientami indywidualnymi w salonach kosmetycznych, do wykonywania makijaży okazyjnych przed uroczystościami na zamówienie i z dojazdem na wyznaczone przez osobę zainteresowaną miejsce. Jest to jednak również szansa dla tych, którzy pragną rozwinąć skrzydła i spróbować swoich sił w wielkim świecie. Wiedza zdobyta na kursie może być przepustką do współpracy przy realizacji pokazów mody czy sesji fotograficznych do popularnych magazynów i czasopism. Kolejną interesującą możliwością będzie dla wielu tworzenie charakteryzacji na potrzeby filmu bądź teatru.

Zapraszamy także tych, którzy nie pasjonują się stylizacją i nie szukają zatrudnienia jako wizażyści lub wizażystki. Uczestnictwo w tych zajęciach to doskonała okazja zdobycia umiejętności przydatnych każdego dnia, takich jak odpowiednie posługiwanie się paletą barw, dobra orientacja wśród produktów, jakie proponuje rynek kosmetyczny i, co najważniejsze, samodzielne wykonanie profesjonalnego makijażu. Zatem znajdą tu coś dla siebie również te osoby, które po prostu lubią wyglądać korzystnie w każdej sytuacji.

Kursy skierowane są do osób, które nie miały styczności z pracą w charakterze wizażystki, a wiążą z tym swoją przyszłość lub chcą pogłębić posiadaną wiedzę.

Po ukończeniu szkolenia można ubiegać się o pracę na planach filmowych, przy obsłudze pokazów mody, sesjach zdjęciowych, w teatrze, w firmach kosmetycznych.

PROGRAM KURSU:

1.Teoretyczne podstawy rozróżniania typów skóry.
2. Warsztat pracy wizażysty:
– przygotowanie stanowiska,
– dezynfekcja oraz dobór akcesoriów,
-przygotowanie klienta do makijażu,
-profesjonalny demakijaż.

3. Analiza kolorystyczna:

– typy urody,
– kolor a barwa,
-praca z kolorem barw,
– psychologiczne oddziaływanie barw.
4. Makijaż korekcyjny:
-korygowanie i modelowanie twarzy,
-korygowanie kształtu oczu i ust,

5. Sposoby retuszowania niedoskonałości skóry:
-sposoby aplikacji i dozowania kosmetyków.
6. Makijaż dzienny:

-modelowanie,
-cieniowanie twarzy.

7. Makijaż wieczorowy.

8. Sposoby, triki znanych wizażystów
– sposoby eksponowania walorów urody.
9. Makijaż ślubny:
– Abc pielęgnacji Panny Młodej,
– Kolorystyka i technika makijażu ślubnego.
10. Makijaż osoby dojrzałej.
11. Makijaż dla osób noszących okulary.

Czas trwania kursu: 40 godzin

Cena: 1199 zł

Na szkoleniu uczestnicy mają do dyspozycji profesjonalne kosmetyki.

Po kursie uczestnik otrzymuje:

zaświadczenie o ukończeniu kursu (MEN)

certyfikat w języku polskim dodatkowo 30 zł

certyfikat w języku angielskim dodatkowo 30 zł