Czas trwania kursu: 8h
Cena: 1000 zł
Dla kogo szkolenie: szkolenie skierowane jest do właścicieli przedsiębiorstw, kadry zarządzającej przedsiębiorstw; pracowników/nic urzędów pracy, pracowników/nic organizacji pozarządowych, studentów/tek nauk społecznych i wszystkich zainteresowanych.
Celem szkolenia jest poznanie przesłanek i celów oraz podstawowych regulacji prawnych dotyczących polityki równości płci. Zwiększenie wiedzy na temat polityki równości płci w kontekście obowiązujących przepisów prawnych w Polsce. Poznanie kluczowych pojęć związanych z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn: gender (płeć społeczno-kulturowa), stereotypy płci, dyskryminacja ze względu na płeć.
Program szkolenia:
- Podstawowe informacje odnośnie zasady równości szans kobiet i mężczyzn.
- Stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja.
- Społeczne konsekwencje stereotypów i tradycyjnego podziału ról.
- Ekonomiczne konsekwencje stereotypów i tradycyjnego podziału ról.
- Równouprawnienie.
- Dyskryminacja na rynku pracy i w przedsiębiorstwach.
- Polityki równościowe – wdrażanie; przykłady dobrych praktyk
Efekty uczenia się: uczestnicy i uczestniczki poznają przesłanki i cele oraz podstawowe regulacje prawne dotyczące polityki równości płci w Unii Europejskiej, zwiększą wiedzę na temat polityki równości płci w kontekście obowiązujących przepisów prawnych w Polsce, poznają kluczowe pojęcia związane z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn, nabędą umiejętność stosowania zasady równości szans kobiet i mężczyzn.
Po kursie uczestnik otrzymuje:
zaświadczenie o ukończeniu kursu (MEN),
certyfikat w języku polskim dodatkowo 30 zł,
certyfikat w języku angielskim dodatkowo 30 zł.